Czy da się w 2020 szkolić z bhp w Białymstoku? - szkolenia bhp

kursy bhp białystok

Czym są systemy zarządzania bezpieczeństwem

Firma, która zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy, poza ofertą przeprowadzania szkolenia BHP, może zajmować się także tworzeniem systemu zarządzania bezpieczeństwem w danym przedsiębiorstwie. System zarządzania be

Czy da się w 2020  szkolić z bhp w Białymstoku? - szkolenia bhp kursy bhp białystok
zpieczeństwem to nic innego, jak element całościowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiadanie systemu zarządzania bezpieczeństwem nie jest obowiązkowe, jednak firma posiadająca odpowiednie certyfikaty z zakresu jakości, ochrony środowiska oraz BHP jest bardziej poszukiwana na rynku pracy. Firma BHP oferuje pomoc w tworzeniu systemów zarządzania bezpieczeństwem, takich jak ISO 14001 oraz OHSAS 18001. Pierwsza norma obejmuje tak zwany system zarządzania środowiskowego, gdzie firma posiadająca certyfikat ISO 14001 szczyci się tym, że dba o środowisko naturalne. Z kolei norma OHSAS 18001 dotyczy bezpiecznego organizowania stanowisk pracy, a także zapewnia odpowiednie szkolenia BHP oraz przeprowadzanie audytów wewnętrznych. Posiadanie norm nie jest obowiązkowe, jednak pomaga w pozytywnym budowaniu wizerunku firmy.


Ile trwa przeprowadzenie szkolenia BHP

Firma działająca w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się przeprowadzaniem odpowiedniego szkolenia BHP. Posiadanie ważnego okresowego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla każdego pracownika oraz pracodawcy. Jedną z najczęściej stosowanych form szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są seminaryjne spotkania z prowadzącym. W zależności od rodzaju szkolenia BHP może ono trwać krócej lub dłużej. Czas trwania szkolenia BHP jest uzależniony od rodzaju kursu i tego, jaki zakres materiału obejmuje. Szkolenia BHP mogą trwać od ośmiu godzin lekcyjnych aż do trzydziestu dwóch w zależności od wybranego kursu. Najdłużej trwający kurs BHP, czyli minimum trzydzieści dwie godziny lekcyjne, jest przeznaczony dla pracowników służby BHP. Natomiast najkrótsze szkolenia BHP trwają od ośmiu godzin lekcyjnych i są to kursy przeznaczone dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach biurowych oraz dla pracowników na stanowiskach robotniczych. Pod uwagę należy także wziąć okres ważności danego szkolenia BHP.


Szkolenie BHP na uczelni

Szkolenia BHP z pewnością kojarzą się z różnymi przedsiębiorstwami oraz zakładami pracy, jednak w wielu instytucjach ukończenie odpowiedniego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy także jest konieczne. Studenci pierwszego roku każdej uczelni w Polsce mają obowiązek ukończenia wstępnego szkolenia BHP, podczas którego zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa panującymi na uczelni wyższej. Szkolenie BHP dla uniwersytetów jest najczęściej przeprowadzane w formie e-learningu na specjalnej platformie internetowej, do której posiadają dostęp wszyscy studenci pierwszego roku. Na wielu uniwersytetach ukończenie szkolenia BHP jest konieczne, żeby uzyskać zaliczenie semestru akademickiego. Kursy BHP dla uczelni przeprowadzane w formie online posiadają wiele zalet, zapewniając dostęp do platformy internetowej wielu osobom, bez konieczności organizowania specjalnych spotkań seminaryjnych. Władze uczelni często współpracują z określoną firmą zajmująca się branżą BHP, która przeprowadza odpowiednie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.


Co wchodzi w zakres obsługi BHP

Obsługa BHP firm i przedsiębiorstw jest jedną z ważniejszych usług z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oferowanych przez specjalistyczną firmę. Obsługa BHP oznacza po prostu przejęcie wszelkich spraw związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy przez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Obsługa BHP obejmuje realizację czynności, które wynikają bezpośrednio z Rozporządzenia Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto firma przejmując kwestie związane z bezpieczeństwem zajmuje się także przeprowadzaniem odpowiedniego szkolenia BHP dla pracowników, zarówno okresowego szkolenia, jak i wstępnego szkolenia BHP. Obsługa BHP często obejmuje także kwestie związane z PPOŻ, takie jak regularne przeglądy sprzętu gaśniczego oraz prowadzenie szkoleń PPOŻ. Usługi związane z bezpieczeństwem i higieną pracy dotyczą także wykonania oceny ryzyka zawodowego. Firma oferująca obsługę BHP zajmuje się także udzielaniem pomocy we wdrażaniu odpowiednich systemów zarządzania bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie.



© 2019 http://szkolenia-bhp.gazeta.jgora.pl/